Rock Lover
Rock Lover
Rock Lover
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hell yes!
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Prezentare Fenriz

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Fenriz
death man
death man
Fenriz


Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 3
Puncte Puncte : 18159
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare

Prezentare Fenriz Empty
PostSubject: Prezentare Fenriz   Prezentare Fenriz EmptyFri Mar 24, 2017 5:07 pm

Salutare tuturor ! Numele meu este Berinde Claudiu, am aproape 17 ani si sunt un pui de metalist. The hole shit with metal started in 2014. Pe vremea aia ascultam doar "core"-uri si sincer m-am cam scarbit. Zic "pui" pentru ca am dat-o pe metal adevarat abia de 1 an sau 2. Trupa mea preferata va fi mereu MOTÖRHEAD. A fost trupa ce m-a facut sa-mi placă heavy metal-ul, rock 'n' roll-ul traditional al anilor '80 . Chiar dacă Motörhead va fi mereu trupa mea "de suflet", heavy metal-ul nu este genul meu preferat. Ceea ce iubesc este thrash metal-ul agresiv cantat de Kreator, Sodom, Slayer, dar mai mult indragesc Black Metal-ul, aici fiind vorba, evident, de Mayhem, Darkthrone, Burzum, Satyricon, Emperor, Bathory, Dimmu Borgir, Gorgoroth, Dark Funeral, Marduk, Venom si Hellhammer. Imi place mult si doom metal-ul (Funeral doom metal, mai precis) cu trupe precum Candlemass(evident), My Dying Bride, Draconian, Katatonia, Warning si trupa fondatoare Black Sabbath. Am inceput sa ascult metal dintr-o prostie practic. Cautam ceva agresiv, ceva rău, sa te descarce de toti nervii (asta credeam ca inseamna metal-ul) . Eu sunt foarte rece, indiferent, dar ma enervez repede. Doar mie imi ies aburi prin frunte de nervi iarna (nu glumesc). Revenind, cautam ceva ceva si necunoscand am dat de-o trupa de pokemoni (poseri) si am crezut ca ei sunt greii metal-ului (am fost si poser, recunosc) . Din Romania, indragesc mult Dirty Shirt, trupă din Seini, oras in care locuiesc si eu (intamplarea face ca tatăl clăparului Dirty Shirt, adică Mihai Tivadar, este profesor de matematica, profesor ce mi-a predat 5 ani, atat la scoala cat si in particular Smile) ). Incep sa ma indragostesc incet de Akral Necrosis si Satanochio. Din pacate, nu ascult Bucovina, Cargo, Iris.. nu pentru ca nu vreau, ci pentru ca sufletul meu e in Norvegia anilor '90 . Am fost doar la 2 concerte, ambele Dirty Shirt .. primul nu prea mi-a placut pentru ca nu prea cunosteam nici trupa, nici ce fac ei ca trupa de folk metal.. însă al 2 lea concert a fost beton. Păi.. cred ca am evidentiat ce era mai important.. daca vreti sa ne cunoastem mai bine, voi fi bucuros sa raspund la intrebari Smile
Back to top Go down
Bloody
Grafician
Grafician
Bloody


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 746
Puncte Puncte : 24272
Reputatie Reputatie : 0
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Iad

Prezentare Fenriz Empty
PostSubject: Re: Prezentare Fenriz   Prezentare Fenriz EmptyFri Mar 24, 2017 8:20 pm

bun venit in ghilda!
Back to top Go down
http://japanandkorea.wikiforum.net/
Beatrix
VIP
VIP
Beatrix


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 75
Puncte Puncte : 23258
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Oradea

Prezentare Fenriz Empty
PostSubject: Re: Prezentare Fenriz   Prezentare Fenriz EmptyFri Mar 24, 2017 9:29 pm

Bun venit! Ma bucur ca am dat de cineva care indrageste thrash-ul. Ca "thrasherita", iti recomand niste trupe care mie mi se par foarte faine: Acid Force, Lost Society, Catastrofy, Havok, Berserkers si deocamdata atat imi vine in minte. Black metal nu tare ascult si in afara de Negura Bunget nu tare stiu ce sa iti recomand, insa eu mai ascult si death..si poti asculta Six Feet Under daca nu ii stii..si Diseased Mind (evident ca nu puteam sa nu mentionez trupa in care cant). Altceva..habar nu am. Daca e, mai revin cu un edit sau un post cu recomandari. Aa..si by the way, suntem vecini. Stau la Satu Mare, dar studiez la Oradea.
Si, din nou, bine ai venit printre noi. Sper sa ne intelegem bine.
Back to top Go down
Fenriz
death man
death man
Fenriz


Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 3
Puncte Puncte : 18159
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare

Prezentare Fenriz Empty
PostSubject: Re: Prezentare Fenriz   Prezentare Fenriz EmptyFri Mar 24, 2017 10:47 pm

Death metal nu prea am ascultat.. am incercat Death, Possesed si Cannibal Corpse si sincer sa fiu growl-ul mi se pare putin exagerat.. parca instrumentalul cere un țipăt mai ascutit din cand in cand.. de asta imi place black-ul. Negură Bunget am ascultat 2 albume si pentru o trupa de black din Romania mi se par destul de buni.. Rip Gabriel Mafa .. in alta ordine de idei, am incercat si Behemoth.. adevarul e ca live, Behemoth, e de cacao (parerea mea).. nu stiu ce sa zic. Imi par chiar penibili Wink) . Altă trupa foarte agresivă este Watain . Show-urile lor sunt fără reproş de multe ori.
O sa incerc si trupa in care canti, vecino. Poti sa-mo recomanzi niste piese ? (Pariu ca o sa am o erectie cand o sa te aud la microfon =)) am patit-o la Ethernus cand a cantat Alexandra.. maaamăă)


Edit : "Satyr Daniel" ? Îi place Satyricon ?
Pe Run until I catch you, nu-mi place cum suna chitara.. basul, tobele si vocea suna bine, parerea mea.. chitara parca nu prea. Sluts must die, imi place. Se imbina bine toate elementele. E smecher. Multa bafta in continuare ! Ma bucur ca te-am cunoscut
Back to top Go down
Beatrix
VIP
VIP
Beatrix


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 75
Puncte Puncte : 23258
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Oradea

Prezentare Fenriz Empty
PostSubject: Re: Prezentare Fenriz   Prezentare Fenriz EmptySat Mar 25, 2017 12:31 pm

Aa..sunt fata. Si sunt tobosara in Diseased Mind. Si da, Satyr Daniel e la voce..si da, ii place Satyricon. Si e run before I catch you, dar ce mai conteaza Very Happy
Si ti-as recomanda piese..numa sa-mi zici ce gen..sau ce trupa. Ca asa..stiu destule piese. Eventual, daca vrei, da-mi facebook-ul tau pe privat si vorbim acolo mai multe.
Back to top Go down
Fenriz
death man
death man
Fenriz


Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 3
Puncte Puncte : 18159
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare

Prezentare Fenriz Empty
PostSubject: Re: Prezentare Fenriz   Prezentare Fenriz EmptySat Mar 25, 2017 2:53 pm

Titlul piesei l-am busit pentru ca era 3 dimineata.. Smile)
Back to top Go down
cinneva
death man
death man
cinneva


Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 28
Puncte Puncte : 18234
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 33
Localizare Localizare : Suceava

Prezentare Fenriz Empty
PostSubject: Re: Prezentare Fenriz   Prezentare Fenriz EmptyTue Mar 28, 2017 2:42 pm

welcome ma man!
Back to top Go down
Sponsored content





Prezentare Fenriz Empty
PostSubject: Re: Prezentare Fenriz   Prezentare Fenriz Empty

Back to top Go down
 
Prezentare Fenriz
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Rock Lover :: ★ Welcome★ :: Prezentare-
Jump to: